Jdi na obsah Jdi na menu
 


DJ Wich jde do popu s Darou A Sámerem

31. 5. 2006
Kromě přípravy nové desky Indy & Wich se nejlepší český hiphopový producent DJ Wich rozhodl spolupracovat i s popovými interprety. Například s Daru Rolins či Sámerem Issou.

Domácí studio DJ Wiche je v současné době asi jedno z nejvytíženějších v České republice. Wich tu v téhle chvíli pracuje na přibližně třinácti projektech najednou. Kromě očekávaných hiphopových produkcí ale tvoří hudbu i pro lidi z úplně jiné sféry.

"Udělal jsem remix pro Kryštof, budu pracovat na nové desce Dary Rolins a taky jsem udělal jeden beat pro Sámera," popisuje Wich svoje současné aktivity. "Rozhodně to není žádný kšeft, prostě jsem chtěl vyzkoušet něco novýho. Navíc to je všechno přes známý. Kdyby ke mě přišel nějakej kravaťák z firmy v sáčku, tak to rozhodně nevezmu."

K Daře se dostal přes rappera Rytmuse ze slovenských Kontrafakt. "Chtěla, aby jí hostoval na desce a on souhlasil. Jenomže dostal beat od Honzy Kleníka a ten byl moc taneční, tak si dal podmínku, že chce, aby to bylo víc do hip hopu, a tak mě oslovili," říká Wich, který se nakonec bude na desce podílet i produkčně.

Přes známé se dostal i ke spolupráci s bronzovým výhercem prvního ročníku Superstar, respektive s Ondřejem Brzobohatým, který album Sámera Issy hudebně připravuje.

"Hledal věci pro druhou desku, s kamarádem přišel ke mě do studia, tam jsme něco poslouchali, líbilo se mu to, a tak jsme se dohodli," popisuje spolupráci Wich, který do toho šel s vědomím, že to na hiphopové scéně nebude mít lehké. "Už když jsem na to kývnul, věděl jsem, že se o sobě dočtu, že jsem komerční děvka, ale Ondřej je skvělej muzikant a to pro mě bylo určující."

Spolupráce s hvězdami mainstreamu ale tvoří jen minimum Wichovy současné produkce, která je stále zaměřena hlavně na čistý hip hop. Skládá věci pro několik polských kapel, slovenskou zpěvačku Mishu, Rytmuse z Kontrafakt, pracuje na sólové desce LA4 a čím dál intenzivněji také na očekávaném druhém albu Indy & Wich. "Pořídil jsem si synťáky, takže už jenom nesampluju. Myslím, že to bude dost jiný,” říká Wich o desce, která by měla definitivně vyjít během ledna příštího roku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář